Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

VIII TURNIEJ MINI PIŁKI RĘCZNEJ „SZCZYPIOREK 2021” W ZSP W BINAROWEJ

Zwycięska drużyna UKS Wiertmet

Treść

     9 grudnia 2021 roku  Uczniowski Klub Sportowy „Hermes” w Binarowej zorganizował koedukacyjny  turniej „Szczypiorka” z piłki ręcznej dla dzieci z rocznika 2012 i młodszych. Zawody odbyły się na hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Binarowej.
Zanim turniej wpisał się w tradycję szkoły i klubu rozegrano go po raz pierwszy w 2013r. pod nazwą „Turniej dla najmłodszych”.  Z racji tego, że gra w piłkę ręczną pojawiła się po raz pierwszy w miejscowości Szczypiorno a Binarowa to niegdyś zagłębie hodowli cebuli to zrodziła się nazwa turnieju „szczypiorek” dla dziesięciolatków.


W  tym roku turniej rozegrano o Puchar Prezesa UKS „Hermes” w Binarowej. 
 W poprzednich latach zawody były rozgrywane m.in. o:
•    „Puchar Trenera Stanisława Majorka” (2017r.).  
•    „Stulenia Odzyskania Niepodległości i istnienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce”, a dla wsi Binarowa 670- lecie lokacji w powiecie gorlickim i Gminie Biecza (2018r.). 
•    „Puchar Koordynatora Sportu  Biecza Jana Grygowicza”(2019r.) 
W roku 2020 zawody nie odbyły się z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń.
Wszystkim  zawodom, splendoru i  rangi dodała obecność bardzo lubianego i znanego nam trenera Stanisława Majorka, którego drużyna w 1976 roku zdobyła dla Polski brązowy medal w Montrealu na Igrzyskach Olimpijskich.
 Przed rozpoczęciem zmagań sportowych dzieciom przedstawiono prezentację multimedialną  dotyczącą zasad gry oraz historię  piłki ręcznej w Polsce. 
Jak co roku pan Stanisław ufundował wszystkim młodym zawodnikom i zawodniczkom ogromny kosz cukierków, którymi mogli się raczyć między meczami. 
Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły i prezes UKS Hermes pani Jolanta Małczak, która przywitała zgromadzonych gości, zaprezentowała biorące udział w rozgrywkach drużyny oraz życzyła sukcesów i gry w duchu „fair play”. Podczas inauguracji obecna była także koordynator do spraw sportu Gminy Biecz, pani Renata Gołębiowska, która podkreśliła jak ważny jest ruch i zajęcia sportowe w holistycznym podejściu do życia.
         W obecnym roku  do zawodów zgłosiło się 5 drużyn z Uczniowskich Klubów Sportowych,  działających na terenie Gminy Biecz. 
Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym. Na boisku grało 5-ciu zawodników (4 w polu i bramkarz) . Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. 
Końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco:
- I miejsce UKS„Wiertmet” Libusza
- II miejsce  UKS Strzeszyn.
- III miejsce UKS„Hermes” Binarowa
- IV miejsce UKS „Achilles” Rożnowice
- V miejsce UKS „Olimpijczyk” Racławice           
Zawodniczki i zawodnicy  zaprezentowali  wspaniałą  postawę nie tylko z racji sprawność fizycznej i rywalizacji lecz z racji startu w zawodach sportowych w tak młodym wieku, co świadczy o gotowości do działań jakie niesie życie by zdobywać  wymarzone cele.
Każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary i medale.
Zarząd UKS „Hermes” w Binarowej
Drużyna Wiertmetu wystąpiła w składzie: Lena Basista, Wiktoria Depczyńska, Antonina Piskorz, Adam Kozioł, Antoni Gazda, Chrobak Krystian, Mikołaj Magiera, Przemek Szostak, Sebastian Gomułka, Franek Tyburowski. 
Opiekun zespołu: Ryszard Burda

90676