Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 

Treść

To święto jest dla nas ważne,  ponieważ  dzieci z autyzmem uczęszczają do naszego przedszkola i szkoły. W grupie integracyjnej „Sówki” obchodziliśmy ten dzień szczególnie uroczyście.  Przedszkolaki ubrane na niebiesko solidaryzowały się  ze swoimi rówieśnikami z autyzmem. Na zajęcia zaprosiliśmy dzieci z grupy „Krasnale. Wspólnie wysłuchaliśmy opowiadania o „Sowie” .  Na podstawie tej historii  dzieci próbowały zrozumieć, dlaczego boimy się i nie lubimy „inności”,  uczyły się w jaki sposób nawiązywać przyjaźń i bawić się wspólnie z dziećmi zachowującymi się inaczej, niż oni sami. Przedszkolaki  dowiedziały się, jakie problemy mogą mieć koledzy, którzy troszkę inaczej postrzegają świat. Dzieci uczestniczyły min. w eksperymencie z wykorzystaniem dźwięku. Zrozumiały, ze trudno jest przebywać w sali przedszkolnej, w której  panuje hałas. Podczas zajęć pojawiły się zabawy integracyjne z wykorzystaniem niebieskich balonów, zawody w dmuchanie papierowych kuleczek, odbijanie rączek na arkuszach papieru. Zabawy sprawiły dzieciom mnóstwo radości, a przede wszystkim nauczyły wspólnej zabawy, empatii, tolerancji i szacunku dla drugiej osoby.   
Małgorzata Horowicz-Dusza
 

51930