Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

XIV Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

XIV Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Treść

23 kwietnia 2022 roku w hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy odbył się XIV Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym imienia JANA GRYGOWICZA,  zorganizowany przez  Automobilklub Biecki przy współpracy z Komisariatem Policji w Bieczu oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieczu oraz Gminą Biecz.
Celem Turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a szczególnie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Udział w Turnieju ma pogłębiać znajomość podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyrabiać właściwe nawyki i zachowania w tym zakresie.

Zespół Szkolno – Przedszkolny reprezentowali: Maja Jędrys, Milena Styrczula, Filip Dyląg, Maciej Źródelski w grupie młodszej Miłosz Dudek, Ksawery Galant i Szymon Szostak w grupie starszej. 
Turniej przebiegał trzyetapowo. Pierwszym z nich był test 35 pytań z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i skrzyżowań drogowych. Następnym etapem było pokonanie rowerem toru przeszkód. Ostatnią częścią była konkurencja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (wiedza + umiejętności). 

W Turnieju wzięło udział 6 szkół. Nasi reprezentanci zajęli drużynowo trzecie miejsce w grupie młodszej i drugie miejsce w grupie starszej. 
Najlepszym zawodnikiem turnieju indywidualnie został  MIŁOSZ DUDEK.

GRATULUJEMY.


 

51932