Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Wspólne warsztaty wolontariuszy z SKW z seniorami

Przy wspólnym stole siedzą seniorzy z Lokalnego Ośrodka Wsparcia i Aktywizacji w Libuszy. Przy ścianie stoją wolontariusze SKW ubrani w pomarańczowe podkoszulki trzymając w rękach wykonane własnoręcznie żonkile.

Treść

27 maja 2022r. wolontariusze naszej szkoły wspólnie z uczniami SP nr 2 w Bieczu wzięli udział we wspólnych warsztatach plastycznych w Ośrodku Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych w Libuszy. Celem spotkania było wspólne tworzenie kwiatów na niedzielny "Marsz Żonkilowy". Podczas warsztatów było wiele radości i uśmiechu. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że można łączyć ludzi, których dzielą pokolenia. Uczestnicy zajęć  nawzajem sobie pomagali, dzielili się swoją wiedzą, umiejętnościami i wykazali się dużymi zdolnościami. Przy okazji nie obyło się bez krótkich wspomnień. Uczniowie zwiedzili także obiekt, w którym przebywają seniorzy. Dla naszych wolontariuszy było dużym przeżyciem móc spędzić kilka godzin z osobami, które nierzadko mają problem z samodzielną egzystencją i potrzebują pomocy innych. Na koniec spotkania były lody i słodycze oraz miłe zaproszenia na następne spotkania.
    Zajęcia międzypokoleniowe sprawiają, że osoby starsze, dzięki obecności młodzieży odzyskują radość i energię. Seniorzy i wolontariusze służą sobie nawzajem, a ich potrzeby uzupełniają się. Wszystko to pokazuje, że każdy człowiek, niezależnie od wieku potrzebuje ciepła, serdeczności, świadomości własnej sprawczości i poczucia bycia ważnym.

154302