Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Wycieczka przedszkolaków do wioski indiańskiej Hokka Hey w Kunowej

Na pierwszym planie znajdują się dzieci, które podnoszą ręce w geście zgłoszenia się do konkurencji. Na głowach mają opaski indiańskie oraz czapki. Z lewej strony widać brzozę. W tle jest kilka tipi, drewniana zagroda oraz wysokie zielone drzewa

Treść

W dniach 2-3 czerwca 2022r. przedszkolaki z ZSP w Libuszy wybrały się na wycieczkę do pobliskiej wioski indiańskiej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Na początku wielki wódz indiański przywitał dzieci i opowiedział im o zwierzętach zamieszkujących w tamtejszym mini zoo. Dzieci obejrzały przepiękne, kolorowe papugi, brykające kózki i śnieżnobiałą lamę.  Największe zainteresowanie dzieci wzbudził kangur Karol, który na widok dzieci wesoło podskakiwał.
Wioska indiańska zrobiła na przedszkolakach wielkie wrażenie. Dzieciom spodobały się oryginalne indiańskie tipi, do których mogły wejść i obejrzeć od środka.  Następnie dzieci samodzielnie wykonały opaski Indiańskie a panie Indianki ozdobiły ich twarze pięknymi indiańskimi malunkami. Tak przygotowane przedszkolaki rozpoczęły zabawy z wodzem indiańskim. A były to: przeciąganie liny, skakanie w workach, przechodzenie pod liną oraz wspólne zabawy integrujące dzieci. 
Przepiękne miejsce, otoczone drzewami, zachęcało dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu a zaserwowany indiański posiłek, kiełbaska z grilla, bardzo wszystkim smakował.
Dzieci z wielkim entuzjazmem ustawiały się do kolejnej atrakcji tego dnia – przejażdżki konnej, która wywoływała ogromną euforię u dzieci. Na zakończenie mogły wyszaleć się na kolorowych, dmuchanych zjeżdżalniach a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy.
To był dzień niesamowitych przygód i wspaniałych atrakcji dla naszych małych i dużych przedszkolaków.

J.Jamro

130113