Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Klasa 3b – laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „MISJA KIESZONKOWE” 

Plakat wykonany przez uczniów klasy 3b na ogólnopolski konkurs MISJA KIESZONKOWE, przedstawiający kieszonkę pełną marzeń.

Treść

Uczniowie klasy III b wzięli udział w projekcie pod nazwą „Misja kieszonkowe”, którego organizatorem był BNP Paribas Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie. Celem projektu była popularyzacja wiedzy nt. finansów i bankowości, przedsiębiorczości, bezpiecznego obchodzenia się z produktami bankowymi i mądrego gospodarowania kieszonkowym. Zajęcia w ramach tego programu, które odbyły się w maju, uporządkowały wiedzę dzieci na temat tego, skąd się biorą pieniądze, jak się je zarabia, co to jest kieszonkowe, jak mądrze nim gospodarować. Poznały różne formy płatności (gotówkowa i bezgotówkowa), zabezpieczenia kart płatniczych, znaczenie mądrości zawartych w przysłowiach odnoszących się do kieszonkowego i oszczędności, tworzyły wartościowe pomysły na rozwijanie samego siebie. Podsumowaniem projektu był udział w Ogólnopolskim Konkursie „Kieszonk(ow)e pełne marzeń”, którego zadanie polegało na wykonaniu pod kierunkiem nauczyciela pracy zbiorowej w formie plakatu. Kreatywność i talent uczniów zostały docenione. 
10 czerwca 2022r. ogłoszono wyniki konkursu. Dzieci, za swoją wspólną pracę zdobyły nagrodę II stopnia i znalazły się w gronie laureatów.
Gratuluję uczniom i żywię nadzieję, że czas poświęcony na realizację projektu nie był czasem straconym i zdobytą wiedzę oraz pozytywne nawyki wykorzystają w praktyce.
Wychowawczyni
Anna Dykas

Zdjęcia

130104