Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Podsumowanie dorobku szkoły połączone z Galą Absolwentów 

Dwoje uczniów klas ósmych stoją na scenie. W tle napis: gala absolwentów. Obok ekran na którym wyświetla się logo gala absolwentów

Treść

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią Covid-19, 22 czerwca 2022r odbyła się uroczysta prezentacja dorobku szkoły połączona z Galą Absolwentów. Koniec roku szkolnego to bowiem ważny moment zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Nadeszła długo oczekiwana chwila podsumowania owoców wspólnej pracy oraz powitania wakacji. Jak zawsze było się czym pochwalić, gdyż nasi uczniowie starają się być najlepsi. Przez cały rok systematycznie pracowali w kołach zainteresowań, przedmiotowych i artystycznych, zespołach i organizacjach. Dzięki tej pracy wzięli udział w wielu konkursach szkolnych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich osiągając sukcesy i zdobywając wyróżnienia. Zgromadzeni na uroczystości goście, mieli możliwość oglądania fotografii ilustrujących wiele ważnych i pięknych momentów z życia szkoły. Bohaterami tej prezentacji były dzieci i młodzież - Ci wszyscy, którzy nie żałowali czasu i pracy, by w szkole było ciekawie i by osiągać coraz więcej. Wśród uczniów naszej szkoły są gwiazdy estrady, tęgie matematyczne głowy, wybitni humaniści, miłośnicy przyrody, talenty plastyczne oraz wielu sportowców. Prezentacja była przeplatana występami uczniów klas trzecich, etiudą na trąbkę w wykonaniu ucznia klasy 7b oraz tańcem ze wstążką dwóch uczennic z klasy 8a. Podczas uroczystości 19 uczniów z klasy 3a i 3b oraz 18 absolwentów szkoły podstawowej, otrzymało dyplomy i nagrody za bardzo wysokie wyniki w nauce, a ich rodzice listy gratulacyjne. 

W drugie części uroczystości,  uczniowie klas ósmych wystąpili po raz ostatni i pożegnali się ze swoimi przyjaciółmi i nauczycielami. Zgromadzeni goście obejrzeli montaż słowno - muzyczny "Żegnaj szkoło". Czas płynie bardzo szybko i nadszedł moment, w którym absolwenci powiedzieli  "do widzenia". Nie zabrakło również wyrazów wdzięczności zarówno pod adresem nauczycieli jaki i rodziców. Przed naszymi wychowankami poszukiwanie drogi oraz wiele pytań o to, jak potoczy się ich życie. Życzymy wysokich wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz dostania się do wymarzonej szkoły średniej. 

Wychowawczynie: Małgorzata Haberek i Justyna Rutana 

154325