Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Laboratoria przyszłości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Libuszy #LaboratoriaPrzyszłości

Logo programu laboratoria przyszłości - niebieska próbówka - poniżej napis Laboratorium przyszłości

Treść

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

O programie

Nasza Szkoła w programie Laboratoria przyszłości otrzymała 88 000 zł.

Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła została  wyposażona w nowoczesny sprzęt:

Studio fotograficzne składające się z:
- Zestaw oświetleniowy: 2x Lampa SOFTBOX
- Aparat fotograficzny Canon M6 MARK II
- Statyw do aparatu i kamery Manfrotto
- Tło fotograficzne białe
- Zestaw do mocowania teł

Zestawy do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki, elementów robotyki  oraz sztucznej inteligencji do wykorzystania na zajęciach techniki, informatyki, fizyki oraz na innych przedmiotach:
- BeCreo - zestawy z mikrokontrolerem
- Photon: Robotyka i sztuczna inteligencja - zestawy robotów edukacyjnych z matami i akcesoriami
- Dron DJI Ryze TELLO EDU
- Klatka ochronna do drona DJI TELLO EDU

Wyposażenie do nagrywania i montażu materiałów wideo: 
- Mikroport Saramonic Blik 500 B1
- Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
- Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery DJI RSC2
 

Virtualna pracownia chemiczna z kompletem kontrolerów i google VR:
- Empiriusz: mobilne laboratorium chemiczne stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (VR),wyposażone w profesjonalny zestaw gogli VR i kontrolery. Umożliwia przeprowadzanie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy 7.

Pracownia druku 3D wrazz oprogramowaniem:
- Drukarka 3D Zoltrax model M200+ do pracowni druku 3D Skrilab wraz z pracownią druku 3D Skrilab

Inne elementy:
- Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 ST-8802 Atten
- Zestaw narzędzi ucznia
- Tablica narzędziowa plastikowa szara
- Pojemnik warsztatowy czerwony 10x10x6
- Miernik cyfrowy uniwersalny Buzer Yato YT-73080
- Wkrętkami izolowane magnetyczne 
 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Zdjęcia

77044