Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Spotkanie z Mistrzem - Marcinem Prusem #LaboratoriaPrzyszłości

Marcin Prus ubrany w strój sportowy w narodowych barwach, trzyma mikrofon w dłoni zadając pytania dwóm uczniom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Libuszy. Spotkanie w hali sportowej. Uczniowie siedzą na krzesełkach.

Treść

We wtorek 13 września br. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość - pan Marcin Prus, który jest 97-krotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej, Mistrzem Świata Juniorów z Bahrajnu i Mistrzem Europy Juniorów z Izraela, MVP Mistrzostw Świata Juniorów. Jest również wielokrotnym mistrzem Polski, pedagogiem i  psychologiem sportu, Ambasadorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Pan Marcin poprowadził dla naszych uczniów niezwykłe warsztaty. Rozpoczął, od przypomnienia wszystkim zasad kultury osobistej i jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka. Następnie zachęcał do nauki,  spełniania marzeń, konsekwentnego dążenia do celu i pokonywania własnych słabości. Ostrzegał, że w świecie dorosłych nie ma miejsca na lenistwo. Uprzedzał również, że wybieranie prostej i nic nie wymagającej drogi nie popłaca. Pan Marcin tłumaczył, że tylko podjęty wysiłek i trening czyni mistrza. Zachęcał także do uprawiania sportu, który daje nam wielką satysfakcję, możliwość poznawania nowych ludzi, podróżowania, a przede wszystkim wpływa korzystnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. 
Wszyscy podziękowali panu Marcinowi za pouczające i ciekawe spotkanie brawami. Na zakończenie nasz gość obdarował uczniów autografami. 

W czasie spotkania wykorzystano aparat fotograficzny oraz gimbal z programu "Laboratoria przyszłości" do cyfrowego dokumentowania spotkania.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

77042