Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Baza modeli 3D zostaje wzbogacona o figurki z "Hobbita" #LaboratoriaPrzyszłości

Baza modeli 3D zostaje wzbogacona o figurki z

Treść

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym  nadchodzi nowa era edukacyjnej innowacji, a kluczem do tej rewolucji jest rozwinięcie bazy modeli 3D o kilkanaście niezwykłych figurek, przedstawiających postacie z klasycznej powieści fantasy J.R.R. Tolkiena - "Hobbita". To fascynujące poszerzenie zbioru modeli wprowadza uczniów do magicznego świata, jednocześnie stymulując ich kreatywność i wyobraźnię.

Nowe modele 3D w bazie ZSP przenoszą uczniów w ekscytującą podróż do krainy Śródziemia, gdzie czekają na nich postacie takie jak Bilbo Baggins, Thorin Dębowa Tarcza, Gandalf Szary, Smeagol, smok Smaug oraz rasy elfów, goblinów, ogrów, wargów. To nie tylko fascynujący sposób na poszerzenie wiedzy o literaturze fantastycznej, ale również skok w świat wirtualnej edukacji, który łączy przyjemność z nauką.

Nowa baza modeli 3D w ZSP kładzie duży nacisk na kreatywność uczniów. Dzięki dostępowi do realistycznych figurek, dzieci mogą nie tylko oglądać postacie z "Hobbita", ale przede wszystkim z zaciekawienie omawiać tą lekturę w klasie szóstej, używać ich do różnorodnych projektów, włączając w to prezentacje multimedialne, animacje. Ta innowacyjna metoda uczenia wprowadza nowy wymiar do procesu edukacyjnego, umożliwiając uczniom łączenie nauki z zabawą.

Dodanie modeli 3D postaci z "Hobbita" do bazy ZSP to również krok w stronę wspierania czytelnictwa. Poprzez interakcję z wirtualnymi postaciami, uczniowie zyskują dodatkowy bodziec do sięgnięcia po oryginalną powieść Tolkiena. To nie tylko świetny sposób na rozbudzenie zainteresowań literaturą, ale również na stworzenie mostu między światem wirtualnym a korzyściami płynącymi z tradycyjnego czytania.

Wszystkie pomoce dydaktyczne wydrukowano na drukarce 3D Zortrax M200 plus – zakupionej w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. 


@Edukacja STEAM ze Skriware

#Skriware, #modelowanie, #modele3d, #STEAM, #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

255286