Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Szkolenia i warsztaty z projektowania 3D

Szkolenia i warsztaty z projektowania 3D

Treść

W czerwcu 2023r. praca konkursowa dotycząca "Lekcji w przestrzeni 3D" zgłoszona z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Libuszy, została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Skriware. Oprócz nagród rzeczowych, wygraną były również działania online i stacjonarne, które zostały zrealizowane w październiku 2023r. 

Pierwszym z nich był webinar poświęcony modelowaniu 3D w programie Tinkercad, w którym uczestniczyła klasa 7b. W czasie webinaru uczniowie wykorzystywali narzędzie CAD w praktyce, skorzystali z potencjału modeli 3D i baz modeli 3D aby wzbogacić przestrzenie 3D o nowe kształty. 

25 października 2023r. w podobnym webinarze uczestniczyła grupa nauczycieli naszej szkoły. Przestrzenie 3D  są świetnym narzędziem edukacyjnym o bardzo szerokim zastosowaniu - można je dopasować w zasadzie do każdego przedmiotu a uczniowie przygotowany projekt mogą pobrać, przypisać do swojego konta oraz indywidualnie lub grupowo pracować nad jego modyfikacją. 

31 października 2023r. dwunastu nauczycieli uczestniczyło w szkoleniu stacjonarnym w naszej szkole - prowadzonym przez panią Idę Pfeiffer - trenera, edukatora firmy Skriware. W czasie warsztatów nauczyciele w programie Tinkercad stworzyli wirtualną kostkę - na każdej ze ścian, umieścili stworzone przez siebie symbole. Kostę po wydruku na drukarce 3D, mogą wykorzystać podczas zajęć edukacyjnych. W tym samym dniu klasa VIb a później VIa uczestniczyła w zajęciach z panią Idą na temat: projektowania robota – metodą design thinking. Uczniowie obu klas zmierzyli się z praktycznym wyzwaniem, przy okazji poznając zasady oraz metody projektowania. Uczniowie podzieleni na zespoły stanęli przed wyzwaniem stworzenia Paczkowozu dla Robotycznego Kuriera, który został przez nich zaprojektowany metodą Design Thinking, a następnie odtworzony w internetowym narzędziu do tworzenia wirtualnych konstrukcji 3D - Creator. Efektem tych zajęć było kilkanaście projektów Robotycznego Kuriera Przyszłości. Zadanie nie było proste ponieważ projektując robota należało spełnić kilka założeń: jak będzie zasilany, jaki będzie miał zasięg, jak dużo przesyłek zabierze, jak poradzi sobie w trudnym terenie z dostarczeniem przesyłek, jak zabezpieczony będzie przewożonony ładunek?

Dziękujemy Skriware za realizację nagród oraz dotychczasową współpracę. Mamy nadzieję, będziemy mieli jeszcze w przyszłości okazję zaprościć zespół @Edukacja ze Steam do naszej szkoły. Zajęcia i warsztaty były super - a było to zasługą pani Idy Pfeiffer - dziękujemy.

255286