Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Nowoczesne zajęcia z sztucznej inteligencji w Klasie 3a z wykorzystaniem Robotów Photon.

Nowoczesne zajęcia z sztucznej inteligencji w Klasie 3a z wykorzystaniem Robotów Photon.

Treść

Cieszymy się, że możemy podzielić się informacjami dotyczącymi innowacyjnych zajęć z sztucznej inteligencji, które odbyły się w klasie 3a naszej szkoły podstawowej. Dzięki programowi "Laboratoria Przyszłości" udało się wprowadzić nowoczesne narzędzia edukacyjne, a uczniowie zostali zapoznani z fascynującym światem sztucznej inteligencji przy użyciu robotów Photon.

W ramach tego programu, klasa 3a pod kierunkiem trenera wykorzystała w czasie zajęć moduł Photon - Sztuczna Inteligencja, który stał się głównym narzędziem nauczania podczas zajęć. Photon, interaktywny robot edukacyjny, zainspirował uczniów do zgłębiania tajników programowania i sztucznej inteligencji w ciekawy i dostępny sposób. Dzieci miały okazję eksperymentować, tworzyć własne programy i obserwować, jak robot reaguje na ich polecenia.  

Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu oraz uczeniu maszynowemu uczestnicy zajęć nauczyli Photona:
- rozpoznawania obrazów oraz przeszkód (m.in. sygnalizacji świetlnej, szyldów sklepów, warzyw, owoców itp.),
- rozpoznawania tekstu odręcznego pisanego przez dzieci,
- rozpoznawania brakujących produktów spożywczych w lodówce,
- sporządzania listy zakupów oraz obliczania kosztu zakupu tych produktów,
- rozpoznawania sklepów, w których robot musi dokonywać zakupów podczas przejazdu przez makietę miasta,
- rozpoznawania postaci, dzięki skanom twarzy oraz ubrania,
- rozgrywania gry w "kółko i krzyżyk".

Zakończenie cyklu zajęć było równie ekscytujące co samo ich prowadzenie. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w kursie Sztucznej Inteligencji z użyciem Photona. Były to nie tylko symboliczne nagrody, ale także dowód ich zaangażowania i zdobytej wiedzy.

Dodatkowo, każdy z uczestników otrzymał breloczek z miniaturką robota, który został wydrukowany na naszej drukarce 3D Zortrax M200+. To niezwykłe doświadczenie dla dzieci, ponieważ nie tylko korzystały z technologii sztucznej inteligencji, ale także zetknęły się z nowoczesnym procesem druku 3D. Pracownia robotyki i druku 3D w naszej szkole jest miejscem, gdzie rozwijamy kreatywność i umiejętności techniczne naszych uczniów.

Wprowadzenie robotów Photon do zajęć z sztucznej inteligencji nie tylko wzbudziło zainteresowanie uczniów nauką, ale także zainicjowało ich pierwsze kroki w świecie nowoczesnych technologii. Program "Laboratoria Przyszłości" stanowi doskonały przykład, jak nowoczesne narzędzia edukacyjne mogą przekształcać klasowe lekcje w fascynujące podróże po świecie nauki i technologii. Wierzymy, że takie innowacyjne podejście do edukacji kształtuje myślenie przyszłych liderów i pasjonatów technologii.

@Edukacja STEAM ze Skriware

#Skriware, #modelowanie, #modele3d, #STEAM, #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #Photon

255286