Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Robotyczny mecz piłki nożnej z użyciem Photonów w klasach 1a i 1b: technologia wchodzi na boisko

Robotyczny mecz piłki nożnej z użyciem Photonów w klasach 1a i 1b: technologia wchodzi na boisko

Treść

W naszej szkole podstawowej nieustannie staramy się wprowadzać innowacje edukacyjne, aby zachęcić uczniów do nauki poprzez fascynujące doświadczenia. Klasa 1a i 1b po wcześniejszym przeszkoleniu miała okazję połączyć edukację z zabawą, korzystając z robotów Photon do rozegrania emocjonującego meczu piłki nożnej.

Robotyczne boisko stało się areną, na której nasi mali uczniowie, wykorzystując roboty zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", zdobyli pierwsze doświadczenia w programowaniu i sterowaniu robotami Photon. Ten interaktywny sposób nauki przyciągnął ich uwagę i wzbudził ogromne zainteresowanie technologią.

Podczas zajęć, uczniowie korzystali nie tylko z samych robotów, ale również z dodatkowego wyposażenia, które wydrukowaliśmy w szkole przy użyciu szkolnej drukarki 3D Zortax M200+: bramki, lemiesz oraz adapter spychacza. To doświadczenie połączenia nauki, technologii i zabawy stanowi doskonały przykład na to, jak możemy rozwijać kreatywność i zdolności techniczne dzieci już od najmłodszych lat.

Robotyczny mecz piłki nożnej to nie tylko zabawa, ale także sposób na rozwijanie umiejętności programowania i pracy z nowoczesnymi technologiami. Uczniowie, podzieleni na dwie drużyny, programowali swoje roboty tak, aby zdobywały bramki i współpracowały zespołowo. To nie tylko rozwijało ich zdolności programistyczne, ale także umiejętność współpracy i rozwiązywania problemów.

Wprowadzenie robotów Photon do nauki nie tylko rozwija umiejętności naszych uczniów, ale także otwiera przed nimi drzwi do fascynującego świata technologii. Mamy nadzieję, że taka innowacyjna forma nauki będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń uczniów, zachęcając ich do odkrywania tajemnic nauki i technologii w ciekawy i interaktywny sposób.

Roboty Photon oraz drukarka 3D Zortrax M200 -  zakupiono w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

@Edukacja STEAM ze Skriware

#Skriware, #modelowanie, #modele3d, #STEAM, #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #Photon

255357